EGEMEDYA

Medya
Planlama & Satın Alma

Egemedya; reklam kampanyalarının doğru mecrada yayınlanması, doğru zamanın belirlenmesi ve çalışmanın hedef kitleye doğru şekilde ulaşmasının sağlanması için medya planlama ve satın alma yapmaktadır.

Müşterilerinin mevcut bütçesi dahilinde pazar değerlendirmesi yapan Egemedya; televizyon, radyo, açıkhava, dijital ve basın mecralarının tümünde satın alma gerçekleştirmekte, marka ve hizmetlerin hedef kitleyi çepeçevre sarması için 360 derece hizmet sunmaktadır.

> Tv

En etkili mecra olan televizyon, hazırladığımız medya planları içinde en önde yer almaktadır. Ulusal ve yerel tüm televizyon kanallarında hedefinize yönelik medya planları oluşturulmakta; satın alma operasyonu en verimli hale getirilmektedir. Televizyonların yanı sıra sinemaların da satın alması gerçekleştirilmekte, böylelikle TV mecrasının gücü katlanmaktadır.

GERİ

> Radyo

Teknolojik tüm gelişmelere rağmen etkili bir yayın organı olmayı sürdüren; evde, iş yerinde ya da trafikte hedef kitleyi kolayca yakalayan mecralardan olan radyo, kemikleşmiş dinleyici kitlesine direkt ve hızlı ulaşabilmenin yollarındandır. Diğer mecralara oranla daha düşük maliyetleri olan radyo mecrası, hedefleriniz doğrultusunda markalarınızı tüketicilerle kolayca buluşturmaktadır.

GERİ

> Açıkhava

Açıkhava reklamcılığı bugün CLP’lerden bina cephelerine, toplu taşıma araçlarından, 3’lü birleşik billboard’lara kadar birçok yerde etkili olmaktadır. Bu mecrada teknolojinin sunduğu olanaklar ile yaratıcılığın sınırları da aşılabilmektedir. Açıkhava reklamcılığında İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki en etkili ve deneyimli ajans olan Egemedya, aynı zamanda tüm Türkiye’de ekonomik satın alma faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

GERİ

> Dijital

Egemedya, dijital medya ile potansiyel müşterilere doğru zaman ve yerde ulaşılmasını sağlamaktadır.

Deneyimleri doğrultusunda markalar için en doğru dijital stratejiyi belirleyen Egemedya, mecralar içerisinden doğru kanal ve kurguları kullanmakta; ölçülebilir raporlarla da sizlere başarısını kanıtlamaktadır.

Hizmetlerimiz

 • Display Reklam
 • Mobil Reklam
 • Video Reklam
 • Performans Reklam
 • Programmatic
 • Google Adwords Reklamları
 • Facebook Reklamları
 • Twitter Reklamları
 • Instagram Reklamları
 • Youtube Reklamları
 • Gmail Reklamları
GERİ

> Yazılı Basın

Hedef kitleye çabuk ulaşmanın ve günü yakalamanın en hızlı yollarından olan basın, vazgeçilmez mecra olmaya devam etmektedir. Gazeteler, ulusal ve bölgesel çalışmalara olanak vermekte, geniş erişim sağlayabilmektedir. Etkisi hemen görülebilen, anlatmak istediklerimizi daha doyurucu metinlerle sunmaya, bilgilendirmeye yönelik çalışmalara; promosyon, kupon ve insert gibi materyallere olanak vermektedir.

Uzun vadeli hazırlanan medya planlama stratejileri için en önemli ögelerden biri de dergilerdir. Dergilerin ilk alıcısından sonra, ortalama 10 kişi tarafından daha okunduğu öngörülmektedir. Bugün akla gelebilecek her sektöre yönelik özel bir dergi ülkemizde mutlaka yayınlanmaktadır. Bu da ulaşmak istediğimiz hedef kitleyi tam olarak yakalamamızı sağlamaktadır. Aylık, iki aylık gibi periyotlarla yayınlanan dergilerin tüketim süresi de diğer mecralara göre çok daha uzundur.

Egemedya, yıllardır süregelen tecrübesi ile gerek gazete gerek dergi satın almaları ve planlamaları için verimli çözümler sunmaya devam etmektedir.

GERİ